Each Pool has its own Schedule & Results section. Click the Pool Name to jump to its information.
Established Division
Pool A
Z-Boaz
Live Oak
Team Hill Country
Brooks Bell
Victoria
Pool B
Round Rock 1
Crowley
McClain
Ingleside
Twin Parks Hill
Pool C
Waterloo One
Brooks Sue
Round Rock 3
West Guth
Searight
Pool D
Pease
Pro Turn
Waterloo Too
Twin Parks Shire
Snow Farm
Pool E
Circle C
Round Rock 2
TC Jester
Ultimate Fuego
Merged Division
Pool G
Crowley 2
Corpus Waldron
Round Rock Rolls
Kyle
Weatherford
San Angelo 2
Pool H
Universal City
Circle R
Outlaw Ladies
Abilene
Victoria 2
San Angelo 1


Hands up, disc golfers! Saturday's Player's meeting.

 
Team Hill Country gets most popular team on Saturday for winning their pool against defending champs Z-Boaz, who later advanced from the MixMaster

San Angelo 2 during Saturday's meeting
 


Our hosts for Texas Teams - John Houck and Dee Leekha


Houck vs. Hawk in the TD/Coordinator match
 
Crowley took home 2nd in Established

POOL A - ESTABLISHED
SATURDAY SCHEDULE
Time Course Round Match-up 1 Match-up 2 BYE
8:30 1 Z-Boaz Victoria Live Oak Brooks Bell Hill Country
10:00 2 Z-Boaz Hill Country Victoria Live Oak
11:30 - LUNCH
1:00 3 Live Oak Victoria Hill Country Brooks Bell Z-Boaz
2:30 4 Z-Boaz Brooks Bell Live Oak Hill Country Victoria
4:00 5 Z-Boaz Live Oak Hill Country Victoria Brooks Bell
TOTALS
won-lost-tied
Z-Boaz 2-1-1  
Live Oak 1-2-1
Hill Country 2-1-1 Advances
Brooks Bell 2-2
Victoria 1-2-1
RESULTS
Live Oak Victoria 3-4
Live Oak Brooks Bell 6-2
Z-Boaz Victoria 3-4
Z-Boaz Hill Country 3-3
Brooks Bell Victoria 5-4
Z-Boaz Brooks Bell 6-2
Z-Boaz Live Oak 4-2
Hill Country Brooks Bell 2-7
Live Oak Hill Country 4-5
Hill Country Victoria 4-2

POOL B - ESTABLISHED
SATURDAY SCHEDULE
Time Course Round Match-up 1 Match-up 2 BYE
8:30 1 Rnd Rock 1 Twin Parks Hill Crowley Ingleside McClain
10:00 2 Rnd Rock 1 McClain Ingleside Twin Prks Hill Crowley
11:30 - LUNCH
1:00 3 Crowley Twin Parks Hill McClain Ingleside Rnd Rock 1
2:30 4 Rnd Rock 1 Ingleside Crowley McClain Twin Pks Hill
4:00 5 Rnd Rock 1 Crowley McClain Twin Prks Hill Ingleside
TOTALS
won-lost-tied
Round Rock 1 3-1  
Crowley 2-1-1
McClain 3-0-1 Advances
Ingleside 0-4
Twin Parks Hill 1-3
RESULTS
Round Rock 1 T P Hill 7-0
Round Rock 1 McClain 3-4
Crowley Ingleside 5-2
Ingleside T P Hill 4-5
Crowley T P Hill 6-2
Round Rock 1 Ingleside 7-1
Round Rock 1 Crowley 5-3
McClain Ingleside 4-3
Crowley McClain 4-4
McClain T P Hill 5-3

POOL C - ESTABLISHED
SATURDAY SCHEDULE
Time Course Round Match-up 1 Match-up 2 BYE
8:30 1 Waterloo One Searight Brooks Sue West Guth Round Rk 3
10:00 2 Waterloo One Round Rock 3 West Guth Searight Brooks Sue
11:30 3 Brooks Sue Searight Round Rk 3 West Guth Wtrloo 1
1:00 - LUNCH
2:30 4 Waterloo One West Guth Brooks Sue Round Rk 3 Searight
4:00 5 Waterloo One Brooks Sue Round Rk 3 Searight West Guth
TOTALS
won-lost-tied
Waterloo One 2-1-1 Advances
Brooks Sue 2-2
Round Rock 3 2-1-1
West Guth 2-2
Searight 1-3
RESULTS
Waterloo One Searight 6-0
Waterloo One Round Rock 3 4-4
Brooks Sue Searight 6-3
Brooks Sue West Guth 5-4
West Guth Searight 6-2
Round Rock 3 West Guth 5-3
Brooks Sue Round Rock 3 4-5
Round Rock 3 Searight 4-5
Waterloo One West Guth 3-4
Waterloo One Brooks Sue 5-2

POOL D - ESTABLISHED
SATURDAY SCHEDULE
Time Course Round Match-up 1 Match-up 2 BYE
8:30 1 Pease Snow Farm Pro Turn T P Shire Waterloo 2
10:00 2 Pease Waterloo 2 T P Shire Snow Farm Pro Turn
11:30 - LUNCH
1:00 3 Pro Turn Snow Farm Waterloo 2 T P Shire Pease
2:30 4 Pease T P Shire Pro Turn Waterloo 2 Snow Farm
4:00 5 Pease Pro Turn Waterloo 2 Snow Farm T P Shire
TOTALS
won-lost-tied
Pease 3-0-1 advances
Pro Turn 1-3
Waterloo 2 3-1
Twin Parks Shire 1-3
Snow Farm 1-2-1
RESULTS
Pease Snow Farm 3-3
Pease Waterloo 2 5-3
Pro Turn Snow Farm 6-2
Pease T P Shire 4-3*
Pease Pro Turn 8-1
Pro Turn T P Shire 4-5
T P Shire Snow Farm 3-4
Waterloo 2 T P Shire 5-3
Pro Turn Waterloo 2 2-4*
Waterloo 2 Snow Farm 6-2

POOL E - ESTABLISHED
Player's meeting Saturday @ 8:00 AM
SATURDAY SCHEDULE
Time Course Round Match-up 1 Match-up 2 BYE
8:30 1 Circle C T C Jester Round Rock 2 Ult Fuego
10:30 2 Circle C Ult Fuego Round Rock 2 T C Jester
11:30 - LUNCH
1:00 3 Circle C Round Rock 2 T C Jester Ult Fuego
0:00    
0:00    
TOTALS
won-lost-tied
Circle C 3-0 advances
Round Rock 2 1-2
T C Jester 0-3
Ultimate Fuego 2-1
 
RESULTS
Circle C T C Jester 5-3
Circle C Ult Fuego 5-3
Circle C Round Rock 2 5-2
Round Rock 2 Ult Fuego 1-3
Round Rock 2 T C Jester 4-2*
TC Jester Ult Fuego 2-6
 
 
 
 

POOL G - MERGED
SATURDAY SCHEDULE
Time Course Round Match-up 1 Match-up 2 Match 3
10:00 1 Crowley 2 Weatherford Corpus Waldron Kyle RR Rolls vs. San Angelo 2
11:30 2 Crowley 2 San Angelo 2 Corpus Waldron Weatherford RR Rolls vs. Kyle
1:00 - LUNCH
2:30 3 Crowley 2 RR Rolls Corpus Waldron San Angelo 2 Kyle vs. Weatherford
4:00 4 Crowley 2 Kyle Corpus Waldron RR Rolls Weatherford vs. San Angelo 2
0:00   5
TOTALS
won-lost-tied
Crowley 2 3-1  
Corpus Waldron 2-1-?
Round Rock Rolls 1-3
Kyle 3-1
Weatherford 1-3
San Angelo 2 1-2-?
RESULTS
Crowley 2 Weatherford 3-2
Crowley 2 San Angelo 4-1
Crowley 2 RR Rolls 5-1
Crowley 2 Kyle 1-4
Corpus Kyle 3-2
Corpus Weatherford 6-0
Corpus San Angelo **
Corpus RR Rolls 2-3
RR Rolls San Angelo 2 2-3
RR Rolls Kyle 2-3
Kyle Weatherford 5-0
Weatherford San Angelo 2 4-2

POOL H - MERGED
SATURDAY SCHEDULE
Time Course Round Match-up 1 Match-up 2 BYE
8:30 1 Univ. City Victoria 2 Circle R Abilene O Ladies vs San Angelo 1
10:30 2 Univ. City San Angelo 1 Circle R Victoria 2 O Ladies vs Abilene
 
1:00 3 Univ. City Outlaw Ladies Circle R San Angelo 1 Abilene vs Victoria 2
4:00 4 Univ. City Abilene Circle R Outlaw Ladies Victoria 2 vs San Angelo 1
0:00   5
TOTALS
won-lost-tied
Universal City 4-0  
Circle R 2-1-1
Outlaw Ladies 0-4
Abilene 1-2-1
Victoria 2 2-2
San Angelo 1 2-2
RESULTS
Universal City Victoria 4-2
Universal City San Angelo 1 2-0
Universal City Outlaw Ladies 4-2
Universal City Abilene 2-1
Circle R Abilene 3-3
Circle R Victoria 0-6
Circle R San Angelo 4-2
Circle R Outlaw Ladies 5-1
Outlaw Ladies San Angelo 1 1-4
Outlaw Ladies Abilene 2-4
Abilene Victoria 2 1-4
Victoria 2 San Angelo 1 2-3
Abilene San Angelo 1 --
Universal City Circle R --